Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general tipuri contracte de munca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

tipuri contracte de munca

am un angajat cu timp partial de 4 ore pe zi . ce fel de contract de munca are ? nu stiu sa completez declaratiile de cas si somaj . Va multumesc
cauta un contabil
elena
La declaratia de somaj se scrie la tip contract 2 si la numar ore norma zi 4,iar la CAS se scrie la tip contract munca 0 si la contract partial 4.