avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general tipuri contracte de munca
Discuție deschisă în Contabilitate în general

tipuri contracte de munca

am un angajat cu timp partial de 4 ore pe zi . ce fel de contract de munca are ? nu stiu sa completez declaratiile de cas si somaj . Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Sidonia , utilizator 12:13, 13 Iunie 2005
cauta un contabil
elena
La declaratia de somaj se scrie la tip contract 2 si la numar ore norma zi 4,iar la CAS se scrie la tip contract munca 0 si la contract partial 4.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii somaj august Vioreld Vioreld salutare. am si eu niste nelamuriri cu noile declaratii la somaj. daca am un salariat cu part-time 1 ora/zi, in somaj tehnic in luna august (21 zile ... (vezi toată discuția)
Declaratia unica kinga79 kinga79 Am completat declaratia, si nu-mi apare cass angajator la nici o sectiune.Trebuie sa introduc manual? restul imi apare .cas - sec c1; somaj - sec c6; impozit ... (vezi toată discuția)
Valoare cm la decl de cas in conditiile somajului tehnic flori9 flori9 Pt declaratia de cas in conditiile somajului tehnic la un angajat cu timp partial de lucru, la contract de munca 4 se mai trece si 5 (pt ST), ca eu am incercat ... (vezi toată discuția)