Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... In cate zile trebuie sa raspunda unei solicitari o ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

In cate zile trebuie sa raspunda unei solicitari o institutie publica? (cfm carei legi)

Buna ziua
Vreau sa adresez o solicitare unei sectii de politie si Administratiei Domeniului Public Sector 6: in cate zile de la depunerea solicitarii trebuie sa primesc un raspuns si conform carei legi?
Va multumesc
1. In acest caz se aplica termenele Legii 544/2001
2. In acest caz se aplica termenul prevazut la OG 27/2002