Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Penalitati de intarziere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Penalitati de intarziere

Daca intr-un contract de subantrepriza partile nu au prevazut penalitati de intarziere pentru neplata la termen, ce alta posibilitate are subantreprenorul de a obtine astfel de penalitati sau daune interese? Mentionez faptul ca respectivul contract de subantrepriza s-a incheiat sub egida vechiului Cod civil si procedura civila.
Multumesc pentru raspuns
Puteti obtine daune interese in masura in care le dovediti.