avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare functie interna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare functie interna


Buna ziua,

Imi puteti spune va rog daca schimbarea titulaturii interne a unei pozitii, care este intr-o limba straina, presupune intocmirea unui act aditional daca nu se modifica si denumirea functiei conform codului cor?

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:21, 3 Martie 2014
Daca nu se modiifca functia , nu este necesar sa se inchei un act aditional la c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare titulatura interna ContSters68307 ContSters68307 Buna ziua, Imi puteti spune va rog daca schimbarea titulaturii interne a unei pozitii, care este intr-o limba straina, presupune intocmirea unui act ... (vezi toată discuția)
Repercursiuni schimbare cod cor adriana_andreica adriana_andreica Buna ziua, tocmai am aflat ca firma la care sunt angajata vrea sa schimbe codul COR tuturor angajatilor din 214461 (inginer in cercetare..) in 215313 ... (vezi toată discuția)
Functii conform c.o.r. gheorghe.stanoiu gheorghe.stanoiu Buna ziua! Am o problema si as dori sa ma consult asupra legalitatii urmatorului lucru: -in 2007 unui angajat i s-a intocmit un aditional la contractul ... (vezi toată discuția)