Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Act de vanzare-cumparare pe un teren agricol de mana ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Act de vanzare-cumparare pe un teren agricol de mana incheiat in martie 2000

Acum doresc sa intabulez respectivele suprafete. Actul a fost facut de mana cu unul dintre mostenitori, in prezenta (cu semnaturile si datele personale) ale celorlati mostenitori.
La ora actuala nu exista succesiune. Doi dintre mostenitori sunt decedati (nu acel de la care am cumparat).
Cam ce ar trebui sa fac pentru a face intabularea?

Multumesc anticipat.
Sa obtineti act autentic. In acest caz va trebui sa-i notificati pe mostenitori sa-si rezolve problemele de succesiune si sa se prezinte la notar pentru incheierea actului si in cazul in care nu dau curs solicitarii dvs. urmeaza sa solicitati judecatoriei sa pronunte o hotarare care sa tina loc de na