Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovare in clasa
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovare in clasa

Lucrez intr-o institutie publica ca functionar public din 2007, luna ianuarie. Sunt absolventa a unei facultati de stat de lunga durata(5 ani) din anul 2006, luna iunie, iar la angajare am acceptat un post pe studii medii, neexistand la data respectiva posturi pentru studii superioare.
Va rog sa-mi comunicati daca am adreptul sa particip la examenul de promovare in clasa, deoarece colegii mei care termina facultatea in timp ce sunt angajati in institutie participa la examen iar eu nu pentru ca am terminat facultatea inainte sa ma angajez?
Din pacate nu puteti promova in clasa.
Singura varianta este sa dati concurs pe un post vacant cu studii superioare.