Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa Auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa Auto

Am cumparat o masina care a fost inmatriculata in 2013 si taxa a fost platita si nerecuperata de cel care a inmatriculat-o.Dupa ce am cumparat-o de la el si acum e pe numele meu pot eu sa recuperez taxa auto?
Nu. Taxa se recupereaza de catre cel care a a platit taxa .
am inteles,dar el dc a vandut masina si acum e pe numele meu mai poate recupera taxa?
Da