Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Apartament cumparat la licitatie (plata restanta ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Apartament cumparat la licitatie (plata restanta intretinere)

am cumparat un apartament de la o firma apartamentul fiind cumparat de firma respectiva de la fisc fiind scos la licitatie de catre fisc ca urmare a neplati de catre vechi proprietari.noi acum am mers la asociatie si n-i s-a spus ca este restanta de o anumita suma,intrebarea este daca noi suntem obligati sa platim pentri ca vechi proprietari au spus ca nu trebuie ca asociatia trebuia sa-si scoata bani de la fisc si noi nu trebuie sa platim, asa este sau trebuie sa platim?
pai , vechii propietari , de ce au pierdut apartamentul ?
sau...pentru care neplati a fost scos la licitatie apartamentul ?
vechii proprietari aveau credit si era girat apartamentul si nu au putut plati si iau executat silit si firma de unde am cumparat a zis ca asociatia trebuia sa depuna acte la fisc si de la fisc trebuia sa recupereze bani.