Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabil

Buna ziua,

Care ar fi drumul parcurs de la un curs de contabilitate la profesarea sub forma de pfa pt imm-uri? Vorbesc despre un curs ajofm.

Multumesc
Sa vad daca am inteles: Ati facut un curs de conta si vreti sa profesati meseria contabila pt IMM ?
Daca asa este, trebuie sa mergeti la ONRC va infiintati pfa ul si dupa ce ridicati actele spor la facturat... Puteti sa lucrati cu IMM care au CA sub 35.000 Euro. Daca depasesc trebuie sa va angajati sau sa va inscrieti in tabloul Ceccar.