Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Rectificativa la declaratia 220 cu venitul estimat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Rectificativa la declaratia 220 cu venitul estimat

LA DECLARATIA DE VENIT ESTIMAT PE 2014 AM GRESIT SUMELE ESTIMATE,VENIT,CHELTUIELI CU ADAUGAREA UNUI ,,0,,, SE MAI POATE RECTIFICA ACEASTA DECLARATIE,GRESEALA AM OBSERVAT-O CIND AM PRIMIT DECLARATIA DE IMPUNERE DE LA FINANTE ATRAGINDU-MI ATENTIA CA IMPOZITUL PE VENIT ESTE MULT PREA MARE PRECUM SI CASS DE PLATA LA VENITUL ESTIMAT. EU AM O INTREP.INDIVID.CU ACTIVITATE FOARTE MICA ORI PENTRU MINE REALIZAREA UNUI VENIT DE 120000 ESTE DE DOMENIUL VISELOR.VA MULTUMESC IN EVENTUALITATEA UNUI RASPUNS.
Pentru formularul 220 “Declaraţie privind venitul estimat” nu a fost prevăzută posibilitatea depunerii unei declaraţii rectificative.
va multumesc mult pentru raspuns,in consecinta nu-mi ramine decit sa platesc tot anul 2014 niste sume astronomice pentru mine si sa le recuperez abia in 2015 ?
Incercati sa luati legatura cu inspectorul de la Circa Financiara dar odata ce ati primit decizia de impunere pe 2014...Incercati totusi.
multumesc inca o data pentru promtitudine