Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj

buna seara.am o intrebare .in data de 12 februarie 2014 am depus dosarul de somaj iar doamna de la somaj care mi-a primit dosarul m-a trimis sa semnez carnetul si ca dupa 20 a luni fb mi-a spus ca o sa primesc somajul dar nu am primit ,as vrea sa-mi spuna cineva o sa primesc luna aceasta somajul ?:multumesc.
1. Daca ati depus actele la Agentia de Somaj in 12 februarie trebuie sa primiti indemnizatia de somaj in martie, prin posta su in cont.

2. Daca se intarzie plata primei indemnizatii de somaj dar o veti primi retroactiv, de la data inregistrarii la Agentia de Somaj.
multumesc .