Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Va rog sa-mi dati un sfat!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Va rog sa-mi dati un sfat!

Locuiesc intr -o casa sociala cu alte 8 familii in imobil , unul dintre vecini a deschis in acest imobil o intreprindere individuala ( croitorie) va rog sa mi spuneti daca are voie sa deschida aceasta intreprindere fara acordul a cel putin 2 familii din acest imobil. daca a facut ceva ilegal va rog sa mi mai spuneti si la ce institutie sa il reclam . Va multumesc anticipat .
Dar de ce sa il reclamati? va deranjeaza?
E nevoie de acordul proprietarului si/sau al vecinilor pentru schimbarea destinatiei locuintei in spatiu comercial. Nu stiu insa daca are sediul acolo sau e doar un loc unde lucreaza in fapt.