Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Completare RJIP
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Completare RJIP

Buna ziua,

In Registrul de incasari si plati, la contabilitatea in partida simpla, la cheltuieli se trece si impozitul aferent platilor cotei de venit estimat ?

Multumesc!
in RJIP se trec toate INCASARILE si toate PLATILE facute de catre PFA la data lor
atentie insa ca impozitul pe venit nu este deductibil