Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Angajare asociat unic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Angajare asociat unic

Buna ziua !

O persoana este asociat unic intr-o societate si are peste 45 de ani .Persoana respectiva vrea sa se angajeze la firma lui cu contract ind de munca pe o perioada nedeterminata .
Intrebarea mea este ca in acest caz societatea are dreptul sa incheie conventie cu somajul ?

Multumesc anticipat ptr eventualele raspunsuri si pareri !
1. Modificarile aduse de HG 119/2014 se aplica de la data de 20 martie 2014.

2. Dar si asa veniturile din dividende nu sunt venituri din activitati autorizate, potrivit legii.