Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Problema credit cu girant
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Problema credit cu girant

buna ziua
am o mare problema aparuta peste noapte.
acum cativa ani vreo 10 ani am ajutat o persoana sa ia un credit, eu fiind girant.
o perioada a platit persoana respectiva o perioada am platit eu.
problema mare este ca acum ma trezesc cu proprire pe salariu.
mentionez ca nu am fost instiinta cu nimic ca, creditul nu mai este achitat sau ca sunt trimisa in judecata.
ce sa fac?
creditul a fost pentru o suma de 10000 ron initial a fost platit 13000 ron si acum ma trezesc ca mai am de platit inca 10000+ ron.
ce vreau sa subliniez cum de nu am fost instiintata de nimic si banii ii doresc acum de la mine?
de ce am nevoie sa-i combat?
sunt dispus sa platesc datoria dar fara penalitati, puteam sa o platesc de la inceput daca eram instiintat.
Legal ce sa faceti? O contestatie la executare, dar ma tem ca este tardiv (cautati avocat sa vada actele). Smecherii juridice (bancile din ce sa traiasca si ele saracele?). Va trebui sa platiti tot, apoi sa va indreptati impotriva ....titularului debitor. E jale cu facerea de bine!
~ Conținut șters la cerere ~