Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj pe card
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj pe card

Am inteles ca viramentul somajului se poate face la cerere si pe card bancar.
Pentru acest lucru se poate face doar pe baza de cerere tip+Iban+Carte de identitate? Eu avand card la Ing

Va multumesc
Srb, utilizator
1. - Indemnizatia calculata si precizata in Decizia AJOFM este pentru o luna intreaga.
- Daca prima luna de somaj a fost mai scurta indemnizatia se acorda proportional cu numarul de zile calendaristice in care sunteti in somaj.

2. Mergeti la Agentia de Somaj sa va spuna de ce exista aceasta diferenta.
Am sunat si mi s-a spus ca este din cauza ca pe data de 6 Mai am depus actele si nu este o luna intreaba.
1. Inseamna ca este asa cum v-a spus si eu, aveti numai o fractiune de luna.

2. Incepand cu luna iunie veti primi indemnizatia de soaj intreaga.