avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2067 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj pe card
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj pe card

Am inteles ca viramentul somajului se poate face la cerere si pe card bancar.
Pentru acest lucru se poate face doar pe baza de cerere tip+Iban+Carte de identitate? Eu avand card la Ing

Va multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 12 Martie 2014
Srb, utilizator
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 16:32, 17 Iunie 2014
1. - Indemnizatia calculata si precizata in Decizia AJOFM este pentru o luna intreaga.
- Daca prima luna de somaj a fost mai scurta indemnizatia se acorda proportional cu numarul de zile calendaristice in care sunteti in somaj.

2. Mergeti la Agentia de Somaj sa va spuna de ce exista aceasta diferenta.
Am sunat si mi s-a spus ca este din cauza ca pe data de 6 Mai am depus actele si nu este o luna intreaba.
1. Inseamna ca este asa cum v-a spus si eu, aveti numai o fractiune de luna.

2. Incepand cu luna iunie veti primi indemnizatia de soaj intreaga.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte somaj alex_marian alex_marian Buna ziua,as dorii sa stiu la cate zile dupa ce ma dat afara ca nu mai sunt apt de munca trebuie sa imi elibereze actele pt somaj,deja au trecut 15 zile si nu ... (vezi toată discuția)
Acordare adeverinta pentru somaj legume_cluj legume_cluj Buna, vreau sa va intreb ce se poate face in conditiile in care doresc sa imi depun dosarul de somaj in termen de 10 zile pentru a nu avea intrerupere dar ma ... (vezi toată discuția)
Anexa 11 adeverinta Geo.mst Geo.mst Bună seara, ultimul angajator mi-au închis contractul cu art. 34 deoarece eu sunt însărcinată în 6 luni m-am decis sa încerc sa beneficiez ai eu de un ... (vezi toată discuția)