avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1775 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati in rezolvarea unei probleme.
Suntem institutie publica si avem in statul de functii un post de administrator .
Pe acest post am angajat o persoana, fara vechime in specialitate, in data de 10.06.2013.La acea data am stabilit salariul la limita minima din Ord.10/2008.
Cand si in ce conditii pot trece la limita maxima din aceeasi ordonanta

Alte discuții în legătură

perioada de debutant - dumi32 dumi32 Buna ziua vreau sa va intreb daca dupa expirarea perioadei de debutant si incadrarea pe postul urmator in grad este considerata promovare? Multumesc. (vezi toată discuția)
Stabilire salariu de baza pt personal contractual Cristinabv Cristinabv Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare din domeniul salarizarii bugetare: Salariul de baza al personalului contractual intr-o unitate bugetara se ... (vezi toată discuția)
Salariu intre 100marian2011 100marian2011 Un angajat este incadrat muncitor I , avand salariul intre limita maxima si cea minima a treptei I. Stabilirea salariului la limita maxima a treptei cum se ... (vezi toată discuția)