Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata asigurarii de sanatate pe 2014
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata asigurarii de sanatate pe 2014

Buna ziua,
Stiu ca s-a marit valoarea contributiei la plata asig de sanatate de anul trecut (2013), dar nu stiu cat se mai plateste acum (martie 2014).
Sunt persoana fara venituri, nu sunt coasigurat. Nu am mai platit de anul trecut asigurarile de sanatate si imi e teama ca o sa platesc mult si bine.
Spuneti-mi si mie 5,5 % din cat, trebuie achitat ?
Ma intereseaza sa stiu val. platii / luna, ca sa stiu si eu cu ce bani ma duc in buzunar.
Va multumesc!
5,5% din 850 lei, adica azi, 46,75 lei/luna,
iar din iulie 5,5% din 900 lei, adica 49,50 lei/luna.
trandafir2 a scris:

5,5% din 850 lei, adica azi, 46,75 lei/luna,
iar din iulie 5,5% din 900 lei, adica 49,50 lei/luna.

Va multumesc pt raspuns.