avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1785 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Actiune petitorie- NCPC
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Actiune petitorie- NCPC

Avand in vedere ca in art.94 NCPC nu se face referire expresa la actiunile petitorii, putem trage concluzia ca o actiune in revendicare a unui imobil cu o valoare mai mare de 200.000 de lei, este de competenta tribunalului?
Cel mai recent răspuns: themis , utilizator 21:25, 14 Martie 2014
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Litigii cu profesionisti greenhouse greenhouse buna seara. Am avut un contract semnat si ratificat prin plata partiala a unei parti din prima chirie . Am deschis actiune in instanta pentru reziliere prin ... (vezi toată discuția)
Competenta actiune in constatare nyusziful nyusziful Buna ziua. La ce instanta ar trebui introdusa o actiune in constatare a dreptului de proprietate asupra unui teren? Mentionez ca actiune se indreapta impotriva ... (vezi toată discuția)
Competenta judecatorie - contencios administrativ si fiscal andreea.d andreea.d Buna ziua. Am o nelamurire in legatura cu competenta judecatoriei de a judeca PE FOND un proces pe contencios administrativ si fiscal. Obiectul este ... (vezi toată discuția)