Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Actiune petitorie- NCPC
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Actiune petitorie- NCPC

Avand in vedere ca in art.94 NCPC nu se face referire expresa la actiunile petitorii, putem trage concluzia ca o actiune in revendicare a unui imobil cu o valoare mai mare de 200.000 de lei, este de competenta tribunalului?
Da.