Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita imobil pentru datoriile unuia dintre ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita imobil pentru datoriile unuia dintre soti

Daca sotia a facut un credit la o banca fara sa stiu si nu a mai putut plati a avut card de credit si i-a venit somatie ca va fi executata silit asta insemnand ca poate sa-mi ia apartamentul ? care este pe numele meu si al ei.Va multumesc.
In cazul mentionat,procedura de executare silita poate fi dispusa de catre executor la cererea creditorului
Este procedura complexa,care necesita timp mai mult, inclusiv iesirea din indiviziune