avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita imobil pentru datoriile unuia dintre ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita imobil pentru datoriile unuia dintre soti

Daca sotia a facut un credit la o banca fara sa stiu si nu a mai putut plati a avut card de credit si i-a venit somatie ca va fi executata silit asta insemnand ca poate sa-mi ia apartamentul ? care este pe numele meu si al ei.Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:25, 13 Martie 2014
In cazul mentionat,procedura de executare silita poate fi dispusa de catre executor la cererea creditorului
Este procedura complexa,care necesita timp mai mult, inclusiv iesirea din indiviziune

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita florintimisoara florintimisoara Buna seara.Ma numesc Florin Roman si am urmatoarea problema.In anul 2006,am luat doua credite,unul de nevoi personale in lei de la Otp si unul ipotecar in ... (vezi toată discuția)
Executare silita pt credit neachitat raulroca raulroca Buna ziua, Am un credit restant (13,000 lei) de mai bine de 8 luni (nevoi personale, fara giranti, garantii, etc.), iar recent, am intocmit impreuna cu ... (vezi toată discuția)
Somatie de executare silita de la executor judecatoresc ! simona_elena simona_elena In 2007 am contractat un card de credit in valoare de 30 de milioane(vechi) de la BancPost. Datorita pierderii locului de munca nu am mai putut plati rata si ... (vezi toată discuția)