Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Timbrul de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Timbrul de mediu

Buna ziua.
Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare:
Am cumparat un autoturism,marca straina ,fabricat in anul 2001.Fostul proprietar a achitat taxa de poluare dar ea fost recuperata intre timp.Eu nu am inmatriculat inca autoturismul pe numele meu.
Intrebarea este :sunt obligat sa achit acum timbrul de mediu ?
Da, va trebui sa achitati taxa, deoarece a fost recuperata taxa de poluare.