Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Obtinere certificat de performanta energetica
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Obtinere certificat de performanta energetica

Buna ziua,
Ma intereseaza daca in urma reabilitarii unui bloc, certificatul de performanta energetica se obtine automat sau trebuie apelata o persoana autorizata sa elibereze astfel de certificate ?
Multumesc pentru eventualul raspuns.
Automat ,dupa semnarea procesului verbal de receptie la terminarea lucrarilor.Acesta este valabil pentru cladire (bloc) si are termen de valabilitate de zece ani.Se distribuie fiecarui proprietar in vederea completarii documentatiei pentru obtinerea certificatului de performanta energetica a apartamentului.