Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ACT NOTARIAL
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ACT NOTARIAL

Buna ziua,
Pe actul de cumparare al apartamentului suntem trecuti eu si sotul meu. Se poate face un act prin notar in care sa se specifice ca in cazul decesului meu, acea parte de 1/2 din apartament sa-i revina fiului meu de 20 ani ? (as dori sa nu mosteneasca doar % din partea mea , ci toata partea de 1/2 din apartament ).
Va avea si sotul un drept din partea dv.