Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pret utilitati persoana fizica autorizata
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pret utilitati persoana fizica autorizata

Doresc sa inchiriez un imobil, proprietate al unei persoane fizice autorizate.Contractele de utilitati , eveident sunt pe numele proprietarului.

Intrebare

La ce pret voi plati utilitatile ( apa, gaz ,energie electrica ), la pret de firma sau ca persoana fizica obisnuita?

I
La pret de firma. Daca vreti altfel trebuie sa treceti pe persoana fizica trebuie sa mergeti pe la furnizori si sa faceti alte contracte cu schimbare contoare, apometre, etc. pe baza contractului de inchiriere.