Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbare functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbare functie

Un salariat care are contract de munca inregistrat cu functia de asistent medical generalist ( cod cor 222101) a obtinut o noua specializare: asistent medical radiologie - imagistica medicala.
Pot face un act aditional de modificare a functiei din "asistent medical generalist" in "asistent medical radiologie - imagistica medicala" in conditiile in care nu exista cod cor pentru noua functie ?
Daca da, ce trebuie specificat in actul aditional ?

Va multumesc.
se poate face act aditional.
In actul adititional mentionez ca se schimba functia din: asistent medical generalist - cod cod 222101 in asistent medical radiologie si imagistica medicala ... cu ce cod COR ?
Sau nu mai trebuie trecut codul ?
Intreb asta pentru ca in Revisal nu exista COD COR pentru asistent medical radiologie si imagistica medicala ...
Daca nu exista codul COR , in revisal veti completa o functie asemenatoare si veti scrie la alte detalii ca va ocupa functia in cauza.