avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1039 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Data suspendare CIM in cazul in care nu am niciun ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Data suspendare CIM in cazul in care nu am niciun concediu medical

Buna ziua,
Data nasterii copililui este 13.02.2014. De cand pot sa suspend CIM?! Astazi am primit certificatul de nastere al copilului. Concedii medicale nu are...
Va multumesc frumos.
Suspendarea intervine in ziua nesterii copilului sau trebuie sa respect termenul de 42 de zile...Ma puteti ajuta?!
A nascut in ziua in care a lucrat :)
Ultima modificare: Marți, 18 Martie 2014
Herra_, utilizator
Cel mai recent răspuns: Herra_ , utilizator 11:47, 18 Martie 2014
Da, asa este! Am intrebat si la agentia de plati. Mi-au recomandat sa o trimit sa solicite certificat! Toata nadejdea in dumneavoastra! Va multumesc mult!
Ultima modificare: Marți, 18 Martie 2014
Herra_, utilizator
Cererea de suspendare a c.i.m. pentru CCC va trebui sa aba atasata copia certificatului de nastere al copilului.

Cererea de suspendare CIM pentru crestere copil 2 ani, o poate face si de acum.
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil si operarea in revisal elena6ro elena6ro Buna ziua, Avem o salariata care va naste in ianuarie 2015 si la sfarsitul lunii octombrie ar trebui sa intre in concediu prenatal (84 zile). Restul de 42 de ... (vezi toată discuția)
Concediu ingrijire copil suciugeorgeta suciugeorgeta va rog sa imi spuneti,daca se poate,ce pasi trebuie sa urmez in cazul unei salariate care a nascut pe 04.04.2014 si este angajata din 22.03.2014......iar in ... (vezi toată discuția)
Concediu post-natal Florea3 Florea3 Buna.As dori sa va întreb in legătura cu concediul post natal.Eu sunt Inca in prenatal si luna asta ar trebui sa nasc.am lucrat mai putin de un an si nu ... (vezi toată discuția)