Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Data suspendare CIM in cazul in care nu am niciun ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Data suspendare CIM in cazul in care nu am niciun concediu medical

Buna ziua,
Data nasterii copililui este 13.02.2014. De cand pot sa suspend CIM?! Astazi am primit certificatul de nastere al copilului. Concedii medicale nu are...
Va multumesc frumos.
Suspendarea intervine in ziua nesterii copilului sau trebuie sa respect termenul de 42 de zile...Ma puteti ajuta?!
A nascut in ziua in care a lucrat :)
Herra_, utilizator
Da, asa este! Am intrebat si la agentia de plati. Mi-au recomandat sa o trimit sa solicite certificat! Toata nadejdea in dumneavoastra! Va multumesc mult!
Herra_, utilizator
Cererea de suspendare a c.i.m. pentru CCC va trebui sa aba atasata copia certificatului de nastere al copilului.

Cererea de suspendare CIM pentru crestere copil 2 ani, o poate face si de acum.
Multumesc frumos!