Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pensia, drepturile copiilor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pensia, drepturile copiilor

ma intereseaza daca pensia este confidentiala ,si daca o persoana este intretinuta de un fiu are dreptul asupra pensiei ceilalti frati ?
Buna ziua,
Dreptul asupra pensiei il are doar titularul acesta fiind si cel care stabileste si daca spune altor persoane cuantumul ei.
ma referam la faptul in care factorul postal poate anunta copii data la care vine cu pensia pentru a fi de fata cand ia banii si daca este legal sa stea de fata cand factorul postal ii inmaneaza banii