avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Reinscriere facultate
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Reinscriere facultate

Situatia este in felul urmator:
o pers se inscrie la facultate in cadrul univ de stat in 2005
(prima promotie cu 3 ani de facultate), deci:

2005-2006 anul 1
2006-2007 nu se prezinta, este exmatriculat ca nu are examene, etc
2007-2008 se reinscrie , si continua - deci anul 2
2008-2009 anul 3
si sfarsit de facultate , numai ca ramane cu restante,( avand un job nu prea s-a putut descurca mai bine)
Mai are dreptul legal vorbind sa se reinscrie? Stim ca regulile s-au schimbat si ca trebuie sa reia anul de facultate - urmator celui din care are prima restanta si sa urmeze si noile discipline probabil, oricum intrebarea ramane daca mai are dreptul sa-si reia studiile??Multumim frumos!

Cel mai recent răspuns: elena138 , utilizator 18:49, 29 Martie 2014
Da, are dreptul.
multumim pentru raspunsuri!!
week-end frumos!!!!!
:) Asemenea!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abandon de familie??? Mihaela Hornea Mihaela Hornea Majora IA formuleaza plangere penala impotriva tatalui sau, pentru ca nu i-a platit pensia de intretinere fixata de instanta, motivand ca este studenta la ... (vezi toată discuția)
Probleme cu facultatea Julia24 Julia24 Buna ziua. M-am inmatriculat anul trecut in oct. 2009 in ultimul an pentru a-mi finaliza studiile. Eu am studiat in per. 2003 - 2007, studii superioare de ... (vezi toată discuția)
Despre exmatriculare facultate... zapata_29 zapata_29 Sunt student la Universitatea Ovidius Constanta.De curand am fost prins copiind la un examen.Mie imi este teama de a nu fi exmatriculat,datorita acestui ... (vezi toată discuția)