Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Reinscriere facultate
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Reinscriere facultate

Situatia este in felul urmator:
o pers se inscrie la facultate in cadrul univ de stat in 2005
(prima promotie cu 3 ani de facultate), deci:

2005-2006 anul 1
2006-2007 nu se prezinta, este exmatriculat ca nu are examene, etc
2007-2008 se reinscrie , si continua - deci anul 2
2008-2009 anul 3
si sfarsit de facultate , numai ca ramane cu restante,( avand un job nu prea s-a putut descurca mai bine)
Mai are dreptul legal vorbind sa se reinscrie? Stim ca regulile s-au schimbat si ca trebuie sa reia anul de facultate - urmator celui din care are prima restanta si sa urmeze si noile discipline probabil, oricum intrebarea ramane daca mai are dreptul sa-si reia studiile??Multumim frumos!

Da, are dreptul.
multumim pentru raspunsuri!!
week-end frumos!!!!!
:) Asemenea!