Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Problema cumparaturi online
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Problema cumparaturi online

Am gasit un site care are diverse produse pentru masini. Unele produse aveau pretul 0 lei, am sunat si au spus ca nu mai sunt pe stoc cele cu 0 lei, dar inainte de asta am dat comenzi in masa, suma minima fiind 30 lei. Ce e de facut? Am facut print-uri, am filmat, etc. Am vreo sansa sa primesc produsele actionand in instanta? Dupa parerea mea trebuiau scoase, sau trebuia specificat ca produsele nu sunt pe stoc. Astept pareri.
Ati dat comanda pentru produse cu pretul 0 lei si va asteptati sa le primiti? :) Nu ii va obliga nimeni sa vi le livreze, acel pret inseamna ca deocamdata nu sunt pe stoc.
Definitia chilipirului este pret avantajos, nu marfa moka. 0 lei nu este pret.