avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1303 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Anulare cerere chemare judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Anulare cerere chemare judecata

Admite excepţia de netimbrare a cererii de chemare în judecată, invocată
> de instanţă din oficiu. Anulează cererea de chemare în judecată formulată
> de reclamant, ca netimbrată. Respinge cererea de chemare în garanţie a
> Ministerului Educaţiei Naţionale formulată de pârâta Universitatea Spiru
> Haret Bucureşti, ca rămasă fără obiect. Respinge, ca neîntemeiate,
> cererile
> de acordare a cheltuielilor de judecată formulate de reclamant şi pârâta
> Universitatea Spiru Haret Bucureşti. Cu recurs, în termen de 15 zile de la
> comunicare
as vrea sa stiu ce se intampla , am pierdut procesul cumva , si daca se mai poate face ceva
Cel mai recent răspuns: seanasdzxc , utilizator 09:32, 20 Martie 2014
introduceti o noua cerere cu acelasi continut si anexati dovada achitarii taxei de timbru.
multumesc mult de raspunsul prompt , sper ca respectiva procedura trebuie sa o faca avocatul, in cazul acesta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare diploma licenta the mark the mark Dosare 11623 si 10776 avocat stan Solutie pe site curtii de apel bucurestiAdmite excepţia inadmisibilităţii acţiunii. Respinge ca inadmisibilă acţiunea ... (vezi toată discuția)
Cerere anulata ca netimbrata, hotarare nerecurata etc etc Buna seara, Am avut un proces de iesire din indiviziune, a fost o singura infatisare la care am luat parte ambele parti, iar reclamanul nu a platit taxele ce ... (vezi toată discuția)
Recurs Nautilus Nautilus Va rog sa-mi comunicati daca dupa ce recursul mi-a fost anulat din cauza netimbrarii mai am vreo cale de atac. Decizia Curtii de Apel a fost ... (vezi toată discuția)