Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire indemnizatie
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire indemnizatie

mi sa facut o poprire la contul pe care il am l o anumita banca de catre o alta la care am mai multe rate restanta,am reusit sa deblochez contul dar mi sa luat din bani,ce trebuie sa fac sa mi se opreasca mai putin...banii care imi intra in cont reprezinta indemnizatia si alocatia a 2copii,nu mai am nimic pe numele meu decit o masina pe care nu au gasito inca,daca se poate astept un raspuns pe adresa de e-mail,va multumesc mult....o zi buna
sumele reprezentand alocatii pentru copii nu pot face obiectul popririi; formulati o contestatie la executare; doar 1/3 din venitul net poate face obiectul urmaririi silite
contul este la brd,poprirea sa facut de catre cec,...acum il am deblocat dar mi sa oprit aproape 1/2 din suma,la cine fac contestatia