Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dovada intentare proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dovada intentare proces

Buna ziua! Sotul meu a avut o problema la locul de munca pt ca i-a fost retinut ilegal salariul pentru o luna si jumatate muncite si a apelat la un avocat pentru a recupera acei bani. Intrebarea este cum putem afla daca avocatul a inceput procesul impotriva firmei deoarece pana acum nu ne-a prezentat nici un document si nici nu am primit de la judecatorie nimic.
Puteti merge la arhiva instantei sa verificati daca exista sau nu un dosar pe numele dvs.
De asemenea, aveti posibilitatea de a consulta portalul instantelor de judecata, unde introduceti numele dvs. sau al societatii parate si ar trebui sa va apara dosarul, in masura in care a fost inregistrat.