Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... E corupere sau nu?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

E corupere sau nu?

Buna,sunt cu o fata de 13 ani iar eu sunt major nu am intretinut nici-un act sexual pot face puscarie pentru ca sunt impreuna cu ea si parintii ei nu sunt deacord cu relatia asta?
razvanbn, utilizator
15 ani este limita de varsta in cazuri de genul...si 18 ani daca in situatie se afla tutore sau profesor. actul sexual are o interpretare mult mai larga decat ocopulatie, etc. daca ar fi sa judec cazul, avand in vedere varsta fetei, as considera orice relatie cu tenta sexuala o corupere. ( am trei baieti, nu am fete...sa nu fiu considerat subiectiv).
Nu.
Daca nu ai intretinut relati sexuale cu persoana respectiva si nu ai abuzat de ea si poti dovedi acest lucru, atunci te vei alege cu cel mult un avertizment din partea autoritatilor si a prarintilor minorei.
nu am facut nimic cu ea doar vorbesc ne pupam si atat....si vb prin mesaje doar atat....
Nu raspundeti penal daca doar vorbiti cu ea.