Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Numere false si masina neinmatriculata
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Numere false si masina neinmatriculata

am si eu o intrebare . pe data de 24 am fost prins conducand o masina neinmatriculata si cu numere provizorii false.. eu nu am mai avut nici un atecedent penal sau puncte la permis fiind primea mea abatere .. insa in mai abia fac 1 an de vechime la permis.. intrebarea mea este : ce pedeapsa pot primi? adic permisul meu va fi anulat sau suspendat? mai ales ca acucm sa schimbat codul penal si nu stiu ...
M.am exprimat gresit... da eu am condus dar nu zic ... deci nu ma pot astepta in nici un fel la alea 3 luni maxim de suspendare... nu am mai avut nici un antecedent penal si poate procurorul isi va dea seama ca nu am avut intentia decat sa o repar si sa o las in parcare pana o vand :d
In conditiile descrise (autoturism neinmatriculat, numere provizorii false) nu aveati voie sa circulati cu autoturismul nici macar un metru. La atelierul de reparatii puteati s-o duceti fie pe platforma, fie tractata.