Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenintari
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenintari

In urma cu ceva timp am primit de la un cunoscut, numeroase amenintari, cum ca ma distruge, ca ma omoara, ca ma bate etc. etc./ aceste amenintari au fost via FB(site-ul de socializare). Conversatia este salvata. Reprezinta ceva in cazul in care vreau sa fac o plangere de exemplu ? Ce se poate intampla cu respectivul ?
Daca amenintarile v-au creat o temere mare se poate face plangere penala.
Dupa aceea ramane de vazut ceea ce se va mai intampla...