avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Minor - neplata amenda penala, consecinte
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Minor - neplata amenda penala, consecinte

bunà ziua tuturor.as dori sa stiu daca,in cazul de neplata a unei amenzi penale,minorul poate fi tras la raspundere (si nu persoana responsabila civilmente).ma puteti làmuri si ce inseamnà : sc/hj/pv nr4453/p/2013.multumesc.

Alte discuții în legătură

Despagubire rca in caz accident auto urmat de deces Daniel7778 Daniel7778 Buna ziua.Daca am trimis dosarul complet avizari daunei firmei de asigurari si nu am primit raspuns in termen de 90 de zile de la data in care a ajuns dosarul ... (vezi toată discuția)
Raspunderea penala si civila a persoanei juridice alexandra.a1404 alexandra.a1404 Poate fii trasa la raspundere penala o persoana juridica pentru infractiunea descrisa la art.290 Cp, pentru faptele reprezentantilor sai(care se afla deja in ... (vezi toată discuția)
Parte responsabila civilmente alexandra.a1404 alexandra.a1404 Am citit ca in categoria persoanelor ce pot fii trase la raspundere solidar cu inculpatul se afla si:-persoanele care au gospodarit impreuna cu infractorul ori ... (vezi toată discuția)