Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Controlul de catre autoritatile romane a unui magazin ...
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Controlul de catre autoritatile romane a unui magazin online

Buna ziua,

in primul rind nu stiu daca sunt la locul potrivit pentru a afla raspunsul la ceea ce ma intereseaza, dar totusi incerc aici. Pe scurt, doresc sa dau drumul la un magazin online, ca persoana fizica. Deci nu srl, II, sau pfa... Mai pe direct spus, nu vreau sa dau nik la nimeni din ce fac.. Marfa intentionez sa o cumpar fara factura de la producatori din romania si sa o vind in exclusivitate in alte tari decit romania. Site-ul va vi pe .eu sau .com. Modul de plata va fi pay pal si voi folosi un cont de banca personal. Limba folosita va fi alta decit romana. Intrebarea mea e, cine sau cum pot fi controlat si ce probleme pot interveni.
In atentia celor care vor sa ma "certe" pentru intentia mea, va rog nu ma deranjati!!!
Va multumesc anticipat tuturor celor care imi dati raspunsuri utile !! Sanatate..
Puteti fi controlat de catre finante pentru evaziune fiscala.
"Reclamatii" puteti avea din partea furnizorului Dvs. (in cazul in care acesta, la randul lui este supus unui control financiar si nu poate justifica anumite incasari sau scaderi ale stocurilor); nu uitati insa nici de banca unde Dvs. aveti un cont prin care se deruleaza operatiuni economice -in speta intrari de la diversi clienti ai Dvs.)