Forum Discuţii juridice Executare silită Raportul biroului de credit, proba in instanta?
Discuție deschisă în Executare silită

Raportul biroului de credit, proba in instanta?

Buna seara ! Vreau sa depun o contestatie la executare silita pentru o datorie care s-a prescris . Va rog sa-mi spuneti Raportul biroului de credit in care este mentionata ultima plata catre creditor poate fi acceptata ca mijloc de proba in instanta ? Acesta fiind singura proba prin care pot demonstra ca accea datorie s-a prescris.
Pe ce va bazati cand spuneti ca datoria s-a prescris? Informatiile din biroul de credit referitoare la situatia dvs. nu au relevanta in acest context.