Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vidanjare versus canalizare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vidanjare versus canalizare

Buna ziua, am o intrebare. In H.G 1855/2007, norme de aplicare a Legii Asociatiilor de proprietari, scrie ca vidanjarea se plateste la nr. de persoane, iar reparatiile la canalizare se platesc la cota parte indiviza. La noi in bloc s-a infundat canalizarea. Demisolul aproape se inundase. Precizez ca este un bloc vechi, cu demisol, nu cu subsol. Adminstratorul ne-a calculat pretul desfundarii canalizarii la nr. de persoane. Este coret?
Pai, vidanjarea nu e reparatie, e desfundarea canalizarii.
Deci platiti la numar de persoane.