avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1726 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Hotarare de divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Hotarare de divort

buna ziua
am primit hotararea de divort ,si am gasit o greseala mare la codul numeric personal
ce trebuie sa fac ca sa indrept greseala facuta de grefiera
multumesc
Cel mai recent răspuns: Liana Iura , Avocat 09:42, 25 Martie 2014
cerere de indreptare a erorii materiale.
multumesc
si in afara de codul numeric personal nu este trecuta adresa din buletin
oare influenteaza .este trecuta adresa mamei mele ,findca acolo am vrut sa-mi trimeata scrisorile
ce perioada am sa cer modificarea datelor
Codul de procedura nu prevede un termen pentru indreptarea erorii materiale, formulati cererea si inregistrati-o la instanta.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nume gresit in sentinta de divort ioanador2006 ioanador2006 Buna ziua, in sentinta de divort care este definitiva si irevocabila s-a trecut gesit numele fostului meu sot si a fiicei noastre in doua locuri , in rest sunt ... (vezi toată discuția)
Eroare materiala larisa2685 larisa2685 Buna ziua am primit hotararea de divort care este cu apel,dar mi s-a gresit numele copilului care mi s-a incredintat.am depus cerere pentru corectarea ... (vezi toată discuția)
Dispozitivul incheierii privind indreptarea erorii materiale, gresit din nou adebayor adebayor Buna seara Am fost reclamant intr-un proces care avea ca obiect inmatricularea autoturismului fara plata taxei de inmatriculare.Dupa ce mi-a fost admisa ... (vezi toată discuția)