Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Suma maxima ridicare numerar trezorerie
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Suma maxima ridicare numerar trezorerie

Buna ziua,
Puteti sa-mi spuneti care este suma maxima ce se poate ridica numerar din trezorerie pentru institutii bugetare - scoli. Baza legala, pls.
Multumesc!
pentru sumele in numerar neprogramate in decada suma maxima ce poate fi ridicata este 1000 lei, conform Ordin 2281 art5