avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Suma maxima ridicare numerar trezorerie
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Suma maxima ridicare numerar trezorerie

Buna ziua,
Puteti sa-mi spuneti care este suma maxima ce se poate ridica numerar din trezorerie pentru institutii bugetare - scoli. Baza legala, pls.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: pirina , utilizator 18:32, 23 Noiembrie 2014
pentru sumele in numerar neprogramate in decada suma maxima ce poate fi ridicata este 1000 lei, conform Ordin 2281 art5

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incasare numerar de la o institutie publica Botosel Botosel Buna ziua, O societate comerciala are de incasat pentru prestari servicii, de la o institutie publica o suma de peste limita stabilita de lege,( 5000 lei) in ... (vezi toată discuția)
Sume bani trezonerie rebela_ikariam rebela_ikariam Buna ziua ! Va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti cum trebuie sa procedez in cazul in care contabila unei alte societati , gresind ordinele de plata( fara ca ... (vezi toată discuția)
Ordinul 3454 Corina24 Corina24 As dori si eu Ordinul 3454, nu il gasesc nicaieri, va las nr de fax0235/347.441 si email corinaelena15@yahoo.com. Va multumesc anticipat pt ajutor. (vezi toată discuția)