Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Circulatie cu auto cu alt proprietar
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Circulatie cu auto cu alt proprietar

buna seara, am cumparat o masina de la o persoana fizica care la randul sau a cumparato de la o firma, firma respectiva a dat faliment, eu am toate actele masinii carte de indentitate talon asigurare doar ca pe spatele talonului la rubrica instrainata scrie numele altei persoane si stampila firmei. eu vreau sa stiu daca pot circula asa cu masina ce probleme pot avea.multumesc anticipat
Care a fost formula de cumparare bun mobil,in conditiile mentionate ?
Ati incheiat document autentificat la notar sau prin unitate specializata ?
Daca in documentele auto proprietar figureaza alta persoana fata de vanzator,sunteti in posesia certificatului fiscal ?
propietar in documentele masinii este firma si am certificatul fiscal si am facut un contract vanzare-cumparare intre mine si firma doar ca pe talon este trecuta alta persoana si vreau sa stiu daca pot circula fara probleme
contractul lam facut la o unitate specializata