avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratie 100 din soft PDF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratie 100 din soft PDF

Buna ziua,

Va rog frumos sa ma ajutati cu o informatie. Doresc sa depun declaratia 100 pt impozit pe venitul microintreprinderilor pt trimestrul 1/2014 si am downloadat soft-ul de ajutor pdf de pe site-ul anaf. datorita faptului ca nu am activitate si depun declaratia pe 0 nu platesc o contabila sa mi-o realizeze. As vrea insa sa stiu daca se accepta la ghiseu la anaf declaratia care contine si 2 campuri de informare pe document, pe care nu le pot scoate cand printez (sunt niste informatii despre depunerea de accize si despre validarea semnaturii electronice). eu nu depun online, doresc sa depun la ghiseu.

Va multumesc daca ma ajutati.
Cel mai recent răspuns: DianaDiaconu123 , utilizator 11:19, 28 Martie 2014
Descarcati declaratia de aici.
[ link extern ]
Aveti 2 capitole I si II.Nu aveti cum sa scoateti campurile existente.
Nu cred ca puteti depune declaratia inainte de 01.04.2014.
Aici aveti si modelul declaratiei
[ link extern ]

Depuneti cu CD.
Ultima modificare: Joi, 27 Martie 2014
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
Multumesc. Da, de acolo am descarcat. Sper sa mearga sa o depun asa. Stiu ca abia dupa 1 o pot depune.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunerea declaratiei vies 390 la ghiseu mik_zoltan mik_zoltan Subiect: Depunerea declaratiei VIES 390 la ghiseu Am doua intrebari: 1.) Se poate depune declaratia VIES 390 si la ghiseul unei reprezentatnte ANAF intr-un ... (vezi toată discuția)
Declaratia 392b Popu Popu Buna, o intrebare pentru cei care au depus deja declaratia 392 (A/B) pentru anul 2014: [b]se depune doar formulatul tiparit? [/b] Intreb asta deoarece anii ... (vezi toată discuția)
Program 392b lulu58 lulu58 Stie cineva daca a aparut anul acesta (2015) programul pentru declaratia 392B (aferent anului 2014). Daca da, unde il pot gasi? (vezi toată discuția)