Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratie 100 din soft PDF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratie 100 din soft PDF

Buna ziua,

Va rog frumos sa ma ajutati cu o informatie. Doresc sa depun declaratia 100 pt impozit pe venitul microintreprinderilor pt trimestrul 1/2014 si am downloadat soft-ul de ajutor pdf de pe site-ul anaf. datorita faptului ca nu am activitate si depun declaratia pe 0 nu platesc o contabila sa mi-o realizeze. As vrea insa sa stiu daca se accepta la ghiseu la anaf declaratia care contine si 2 campuri de informare pe document, pe care nu le pot scoate cand printez (sunt niste informatii despre depunerea de accize si despre validarea semnaturii electronice). eu nu depun online, doresc sa depun la ghiseu.

Va multumesc daca ma ajutati.
Descarcati declaratia de aici.
[ link extern ]
Aveti 2 capitole I si II.Nu aveti cum sa scoateti campurile existente.
Nu cred ca puteti depune declaratia inainte de 01.04.2014.
Aici aveti si modelul declaratiei
[ link extern ]

Depuneti cu CD.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
Multumesc. Da, de acolo am descarcat. Sper sa mearga sa o depun asa. Stiu ca abia dupa 1 o pot depune.