Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverinta grupa 2 de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverinta grupa 2 de munca

Buna ziua,
Sotul meu a lucrat la T.C.Ind Braila-Antrepriza Tulcea ca inginer constructor si sef statie betoane ,din 1981 pina in 1988 .Am luat legatura cu ITM Braila ,care m-a dirijat inspre Arhivele Statului Braila in vederea obtinerii unei adeverinte care sa ateste lucru in gr 2 de munca pt perioada respectiva. Ambele societati mi-au raspuns ca vom obtine adeverinta de la firma care are arhivele TC Ind , si anume ARHIPREST SRL Braila. ARHIPREST mi-a comunicat ca arhiva preluata este incompleta si nu elibereaza astfel de adeverinte (necesare la pensionare). MAI PUTEM FACE CEVA pt obtinere adeverintei de grupa 2 pt perioada 1981-1988 ???
Multumim mult pt ajutor !
Pai au verificat arhiva sau v-a dat un raspuns general valabil?

Sigur nu am fost primii care am solicitat asa ceva . TC Ind Braila a avut mii de angajati ,din care multi au iesit la pensie si altii se pregatesc sa iasa la pensie , asa ca problema arhivei este super cunoscuta.