Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Promovare angajat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Promovare angajat

Buna ziua. Domeniul de activitate al companiei unde lucrez este confectii. Dorim sa promovam un angajat, ca si ajutor sef sectie. Angajatul nostru nu are studii in domeniu, si nici cod COR nu exista pentru aceasta functie. Stiu ca denumirea functiei trebuie sa fie aceeasi si in CIM si in Fisa Postului. Ce ma sfatuiti sa fac? Este legal sa promovezi pe cineva intr-un domeniu in care nu are studii de specialitate?
Va multumesc frumos anticipat
La nimica nu va puteti refri decat sa vedeti daca este echivalent in pregatire ca studii cu seful de sectie care:_este responsabilul pe TSM,PSI,NTSM,Productie si Plati Finante!