Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Perioadã contribuții pentru indemnizație ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Perioadã contribuții pentru indemnizație creștere copil

Bună ziua,
v-aș ruga dacă mă puteți ajuta cu informații legate de următorul context: pentru o doamnă salariat care și-a schimbat în luna ianuarie a.c. locul de muncă, iar între sfârșitul perioadei la fostul loc de muncă și prima zi la noul loc de muncă este o zi (lucrătoare) pauză; va fi afectat în vreun fel concediul de maternitate sau indemnizația de creștere a copilului?
Mulțumesc.
Nu este afectat nici concediul de maternitate si nici concediul crestere copil (CCC).