Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... PV prin posta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

PV prin posta

Buna ziua. Intrebare : unde ma pot interesa daca exista un pv intocmit pe numele meu ? nu m-a oprit nimeni, banuiesc o abatere, dar nu sunt sigur. voi pleca din tara o perioada si as dori sa stiu daca este intocmit ceva pe numele meu, pana ajunge la Posta dureaza mult . Multumesc
-Christian- a scris:
nu am mai auzit sa trimita suspendare de permis prin posta

Daca v-au filmat, se poate trimite suspendarea si prin posta.