Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN vanzare haine
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN vanzare haine

buna ziua, vreau sa deschid un magazin de haine creatie proprie. ce cod caen se incadreaza tinand cont ca o alta firma va produce hainele? nu stiu daca am fost destul de explicit dar puteti reveni cu intrebari si chiar va rog. multumesc
Puteti folosi codul CAEN - 4771 Comert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate Aceasta clasa include:
- vanzarea cu amanuntul a articolelor de imbracaminte
- vanzarea cu amanuntul a articolelor din blana
- vanzarea cu amanuntul a accesoriilor de imbracaminte, cum ar fi manusi, cravate, bretele etc.

Aceasta clasa exclude:
-vanzarea cu amanuntul a textilelor, vezi 4751
multumesc mult