avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 187 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN vanzare haine
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN vanzare haine

buna ziua, vreau sa deschid un magazin de haine creatie proprie. ce cod caen se incadreaza tinand cont ca o alta firma va produce hainele? nu stiu daca am fost destul de explicit dar puteti reveni cu intrebari si chiar va rog. multumesc
Cel mai recent răspuns: marmercedes , utilizator 18:14, 30 Martie 2014
Puteti folosi codul CAEN - 4771 Comert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate Aceasta clasa include:
- vanzarea cu amanuntul a articolelor de imbracaminte
- vanzarea cu amanuntul a articolelor din blana
- vanzarea cu amanuntul a accesoriilor de imbracaminte, cum ar fi manusi, cravate, bretele etc.

Aceasta clasa exclude:
-vanzarea cu amanuntul a textilelor, vezi 4751
multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Înființare magazin online simoaurelia simoaurelia Buna ziua!Mă interesează înființarea unui magazin online îmbrăcăminte .Hainele doresc să le produc în tara dar momentan nu le voi produce eu ci voi ... (vezi toată discuția)
Cod caen pt un magazin care vinde și haine, și poșete din piele sau înlocuitor, și bijuterii, și cosmetice belciuge belciuge Bună ziua Aș vrea să deschid un magazin de produse handmade în care să vând mai ales în regim de consignație (cod CAEN 4779), produsele fetelor ... (vezi toată discuția)
Adaugare cod caen i.i dey_23 dey_23 Buna ziua, Am infiintat de curand o intreprindere individuala ,avand cod caen 4771 comert cu imbracaminte in magazine specializate,si as dori sa stiu daca pot ... (vezi toată discuția)