Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Înființare magazin online
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Înființare magazin online

Buna ziua!Mă interesează înființarea unui magazin online îmbrăcăminte .Hainele doresc să le produc în tara dar momentan nu le voi produce eu ci voi achiziționa materialele si voi colabora cu diverse ateliere de croitorie care să le producă.Intrebarea este legată de înființarea srl ului ...sunt considerat producător sau nu?ce cod CAEN trebuie ales?
Multumesc
Atata timp cat acele 'haine' nu sunt produse de compania dv., nu sunteti producator .
Aveti nevoie de SRL - casa de marcat s.a.m.d

Ca si cod caen, recomandabil

codul CAEN - 4771 Comert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate Aceasta clasa include:
- vanzarea cu amanuntul a articolelor de imbracaminte
- vanzarea cu amanuntul a articolelor din blana
- vanzarea cu amanuntul a accesoriilor de imbracaminte, cum ar fi manusi, cravate, bretele etc.

Aceasta clasa exclude:
-vanzarea cu amanuntul a textilelor, vezi 4751