avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Înființare magazin online
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Înființare magazin online

Buna ziua!Mă interesează înființarea unui magazin online îmbrăcăminte .Hainele doresc să le produc în tara dar momentan nu le voi produce eu ci voi achiziționa materialele si voi colabora cu diverse ateliere de croitorie care să le producă.Intrebarea este legată de înființarea srl ului ...sunt considerat producător sau nu?ce cod CAEN trebuie ales?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: S.C PGH Enterprise Telecom S.R.L , Consultant de business 22:54, 26 Septembrie 2019
Atata timp cat acele 'haine' nu sunt produse de compania dv., nu sunteti producator .
Aveti nevoie de SRL - casa de marcat s.a.m.d

Ca si cod caen, recomandabil

codul CAEN - 4771 Comert cu amanuntul al imbracamintei, in magazine specializate Aceasta clasa include:
- vanzarea cu amanuntul a articolelor de imbracaminte
- vanzarea cu amanuntul a articolelor din blana
- vanzarea cu amanuntul a accesoriilor de imbracaminte, cum ar fi manusi, cravate, bretele etc.

Aceasta clasa exclude:
-vanzarea cu amanuntul a textilelor, vezi 4751

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen vanzare haine marmercedes marmercedes buna ziua, vreau sa deschid un magazin de haine creatie proprie. ce cod caen se incadreaza tinand cont ca o alta firma va produce hainele? nu stiu daca am ... (vezi toată discuția)
Cod caen pt un magazin care vinde și haine, și poșete din piele sau înlocuitor, și bijuterii, și cosmetice belciuge belciuge Bună ziua Aș vrea să deschid un magazin de produse handmade în care să vând mai ales în regim de consignație (cod CAEN 4779), produsele fetelor ... (vezi toată discuția)
Adaugare cod caen i.i dey_23 dey_23 Buna ziua, Am infiintat de curand o intreprindere individuala ,avand cod caen 4771 comert cu imbracaminte in magazine specializate,si as dori sa stiu daca pot ... (vezi toată discuția)