avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Drept de autor pentru programe de calculator
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Drept de autor pentru programe de calculator

Buna seara.
Am un soft creat de mine.
Daca il inregistrez la ORDA pe persoana fizica il pot folosi in firma la care sunt administrator?
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 03:49, 2 Aprilie 2014
Daca aveti copyright-ul pentru soft (adica nu contine plagiat din alte softuri), atunci il puteti folosi cum doriti, este proprietatea dvs. si faceti ce vreti cu ea. ORDA ar putea cel mult oferi data certa sau mai stiu eu ce servicii in caz ca il pirateaza altii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detin o aplicatie web si un domeniu cu acelasi nume, generic ... Marian991 Marian991 Detin o aplicatie web si un domeniu cu acelasi nume, generic o sa le denumesc \"bursa transport\" am inregistrat aplicatia la orda (oficiul roman pentru ... (vezi toată discuția)
Drepturi ebook rl_lucian rl_lucian Buna ziua, Cu eforturi considerabile am reusit sa elaborez un ebook pe care as dori sa il comercializez prin intermediul internetului. Nu doresc ... (vezi toată discuția)
Inregistrare marca sau copyright dariusmihai dariusmihai Buna ziua. Numele meu este Darius Mihai si am cateva nelamuriri referitoare la inregistrarea unui program software. Am postat la adresa ... (vezi toată discuția)