Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Drept de autor pentru programe de calculator
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Drept de autor pentru programe de calculator

Buna seara.
Am un soft creat de mine.
Daca il inregistrez la ORDA pe persoana fizica il pot folosi in firma la care sunt administrator?
Daca aveti copyright-ul pentru soft (adica nu contine plagiat din alte softuri), atunci il puteti folosi cum doriti, este proprietatea dvs. si faceti ce vreti cu ea. ORDA ar putea cel mult oferi data certa sau mai stiu eu ce servicii in caz ca il pirateaza altii.